کیش کلبه هور

کلبه هور کجاست؟

جزیره زیبای کیش در جنوب ایران و در میان آب های نیلگون خلیج فارس قرار گرفته و به جهت زیبایی هایی که دارد به مروارید خلیج فارس شناخته می شود. هر ساله هزاران گردشگر ایرانی و خارجی به این جزیره زیبا می آیند تا از زیبایی های بی پایان و خیره کننده اش دیدن کنند و از مناظر طبیعی و خدا دادی جزیره کیش لذت ببرند.

بر طبق آمار رسمی که از طرف اداره آمار انتشار یافته است، سالانه بیش از یک میلیون گردشگر داخلی و بیش صد و پنجاه هزار نفر گردشگر خارجی از طبیعت این جزیره زیبا دیدن نموده اند و از امکانات رفاهی و تفریحی آن استفاده کرده اند. مسافران و گردشگرانی که به این جزیره می آیند هدفشان تنها بازدید از زیبایی های جزیره کیش نیست بلکه برای تجارت و کار هم به این جزیره می آیند و این امر نشان دهنده رونق اقتصادی جزیره کیش است. معمولا در صنعت گردشگری یکی از مهمترین و پرجاذبه ترین مکان ها برای مسافران و گردشگران ساحل دریا می باشد.

 

جزیره زیبای کیش  با دارا بودن سواحل بسیار زیاد و طولانی از این نظر یکی از جذاب ترین مکان ها برای گردشگران می باشد و کسانی که به همراه خانواده و یا دوستان و عزیزانشان به این جزیره زیبا سفر کرده اند می توانند از سواحل زیبا و گوناگون این جزیره لذت زیادی ببرند و برای خود و خانوادشان خاطرات خوبی را به همراه برند. مسئولان جزیره هم امکانات خوبی را در سواحل این جزیره قرار داده اند تا کسانی که برای تفریح به این ساحل ها می آیند، از امکانات رفاهی برخوردار باشند. یکی از این سواحل زیبا کلبه هور کیش می باشد. کلبه هور کیش در ساحل غربی جزیره واقع شده است.

 

ساحل کلبه هور کیش صخره های سنگی هستند. در کنار این صخره های زیبا که موج های بلند دریا را می شکنند و صحنه های زیبایی را به وجود می آورند، امکانات رفاهی زیادی به همراه سایبان ها و مکان هایی برای استراحت و تفریح کردن گردشگران و کسانی که برای دیدن این ساحل زیبا آمده اند ، به وجود آمده است. از تفریحاتی که در ساحل کلبه هور می توانید از آن استفاده نمایید از غواصی و ماهی گیری می توان نام برد که از جمله تفریحات رایج در این بخش از جزیره زیبای کیش می باشد.

در این ساحل زیبا ، با داشتن آب زلال و شفاف که از آلودگی هایی که معمولا در دریاها وجود دارد دور است، برای لذت بردن از فضای زیر آب و وارد شدن به دنیای شگفت انگیز زیر دریا ، باید لباس غواصی را بپوشید و از طبیعت زیر آب و انواع جانوران آبزی، لاک پشت های دریایی، صدف های زیبا و مرجان ها در زیر آب و از نزدیک تماشا بنمایید و از زیبایی های طبیعت زیر آب لذت ببرید. البته گفتن این نکته هم لازم است که پیش از غواصی اندکی به افرادی که می خواهند این کار را انجام دهند آموزش داده می شود و زمان غواصی هم افراد آموزش دیده به همراه شما به زیر آب می آیند.

در مناطق جنوبی ایران، روزها با گرمای بیش از حد دمای هوا روبرو می شوید، پیشنهاد می کنیم تا از شب های زیبا و خاطره انگیز جزیره کیش بهره ببرید، در ساحل کلبه هور کیش امکاناتی برای شب نشینی افراد محیا شده است تا هر گردشگری که با گرمای روز مشکل دارد از شب های این جزیره لذت ببرد.

به دلیل صخره ای بودن ساحل کلبه هور  تنها در روز هایی که دریا مواج نیست و وزش باد هم ملایم می باشد، گردشگران می توانند به ماهی گیری بپردازند و بخت خود را برای گرفتن یک ماهی بزرگ آزمایش کنند.

البته اگر هم نتوانستند ماهی بگیرید، در عوض خاطرات خوبی را برای شما به جا می گذارد. در این منطقه ماهی هایی از نوع هامور، سرخو، سنگسر وجود دارند و البته انواع صدف ها و لاک پشت های دریایی در این جا زندگی می کنند که خود این جانوران از زیبایی های طبیعی ساحل کلبه هور به شمار می رود.

وجود غار در کنار ساحل کلبه هور کیش به جذابیت های این ساحل زیبا افزوده است و رفتن به داخل این غار بسیار هیجان انگیز است. این غار در قسمت جنوبی ساحل قراردارد. امکانات رفاهی ساحل کلبه هور کیش کاملا با محیط زیست سازگار می باشد. آب آشامیدنی از طریق دستگاهی که با باد کار می کند از چاه کشیده می شود. این آب به وسیله دستگاهی تصویه می شود که از باطری خورشیدی بهره می برد. در بخش رفاهی این ساحل زیبا آب گرمکن خورشیدی برای تامین آب گرم حمام و اجاق های خورشیدی برای غذا درست کردن گردشگرانی که قصد دارند تا خودشان غذایشان را درست کنند. در این بخش تلاش بر این است تا هر چه کمتر به محیط زیست صدمه وارد شود و از انرژی های پاک بهره گرفته شود. گردشگران می توانند از چگونگی کار کردن این سامانه دیدن کنند.

 

به بحث وارد شوید