خرید «واحد اداری و تجاری»

آخرین واحدهای ثبت شده​

فروش غرفه بازار زیتون

 • 5,300,000,000 تومان
 • 53

جزیره کیش به عنوان یک شهر مدرن در حال پیشرفت شناخته می‌شود که به دلایل مختلفی از جمله منطقه آزاد بودن و دارا بودن معافیت‌های مالیاتی ویژه برای اماکن اداری و تجاری به منظور ایجاد فرصت‌های شغلی بهترین انتخاب است. از این رو افراد بسیاری برای سرمایه‌گذاری و یا خرید دفتر کار، واحد اداری و تجاری، کیش را به عنوان مقصد خود انتخاب کرده و فعالیت‌های اداری و تجاری خود را شروع می‌کنند. برای خرید واحد‌های تجاری در کیش لازم است تا علاوه بر تنظیم قرارداد، نکات دیگری را مد نظر داشته باشید.

خرید دفتر کار در کیش

با توجه به اینکه جزیره کیش به عنوان یک موقعیت تجاری، توریستی و گردشگری معرفی شده است و بر اساس قوانین اداره مناطق آزاد دارای ویژگی‌های برتری نسبت به سایر شهر‌های کشور برای انجام فعالیت‌های اقتصادی و دایر کردن دفاتر اداری است، موجب شده تا سرمایه گذارن، تاجران، شرکت‌ها و برند‌های تجاری مختلف اقدام به مدیریت کسب و کار خود در این شهر مدرن کنند.

از جمله ویژگی‌های ممتاز می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • امکان صادرات محصولات برند تجاری مربوطه به آسانی
 • بهره‌مند شدن از معافیت‌های مالیاتی مربوط به مناطق آزاد
 • بررسی و مدیریت نحوه پخش و گسترش کالا‌ها و محصولات در مناطق جنوبی کشور
 • وجود تسهیلات متنوع به منظور ایجاد فرصت‌های شغلی
 • عدم وجود بروکراسی اداری حاکم در شهر‌های دیگر
 • شرایط آب و هوایی مناسب
 • شهر مدرن با قابلیت گردشگری و توریسم

نکات مهم در هنگام خرید دفتر کار در کیش

با توجه به ویژگی‌های گفته شده که موجب می‌شود شرکت‌ها و برند‌های تجاری مختلف اقدام به خرید دفتر کار در کیش کنند، لازم است برای داشتن خرید مقرون به صرفه و مناسب به نکاتی مانند موارد زیر توجه داشته باشید:

۱. موقعیت دفتر کار در کیش

یکی از مهم‌ترین مواردی که در هنگام خرید دفتر کار باید در نظر گرفت، انتخاب موقعیت مکانی ملک با توجه به نوع فعالیت و میزان ارتباط با مشتریان است. به عنوان مثال برخی از شرکت‌ها مانند بیمه با مشتریان خود ارتباط گسترده داشته و به علت بالا بودن تعداد مراجعات به این نوع شرکت‌ها لازم است تا هنگام انتخاب دفتر، مکانی که دسترسی آسان داشته باشد را انتخاب کنید.

در مقابل اگر فعالیت شما به نحوی با فروش محصول یا کالا مرتبط نباشد، می‌توانید دفتر کار خود را در مجموعه‌های اداری خریداری کنید. برای دیده شدن نیز از روش‌های تبلیغاتی مؤثر مانند نصب تابلو در خیابان‌های اصلی و پر رفت و آمد استفاده کنید تا مشتریان بیشتری جذب شوند.

۲. شناسایی مناطق اداری کیش

جزیره کیش بر اساس اصول و قوانین طرح شهری ساخته شده است و به همین علت سعی شده تا مراکز تفریحی، اقامتی، گردشگری، مسکونی و تجاری در آن از یکدیگر مستقل بوده و هر یک به صورت مجزا در موقعیت‌های مختلف تقسیم شده‌اند. هرچند طی سال‌های اخیر با گسترش و توسعه فضای شهری، اندکی تغییر در این تقسیم‌بندی‌های شهر کیش رخ داده است اما هم چنان شاکله اصلی خود را حفظ کرده است. در نتیجه دفاتر اداری در چند منطقه خاص از آن متمرکز شده‌اند.

به عنوان مثال مجتمع بانک‌ها یکی از انواع مناطق اداری آن به حساب می‌آید. منطقه اداری گلدیس و مجتمع‌ها و برج‌های اداری دیگر نیز وجود دارند که به صورت پراکنده در شهر وجود دارند و می‌توانند به عنوان بهترین گزینه برای خرید دفتر کار در کیش مورد توجه قرار گیرند.

هریک از مناطق اداری موجود در کیش با توجه به ویژگی‌هایی که دارند، مورد توجه شرکت‌ها و کسب و کار‌ها جهت خرید دفتر کار، واحد اداری و تجاری در کیش قرار گرفته است. چند نمونه از مناطق اداری شامل موارد زیر می‌شود:

 • منطقه اداری بندرگاه که دارای دفاتر مستقل از یکدیگر با مترا‌ژ‌های مختلف طراحی و ساخته شده است.
 • منطقه گلدیس که دارای واحد‌هایی با کاربری‌های متنوع و ترکیبی مانند خدماتی، اداری و نمایشگاهی در کنار هم است. مجموعه‌های این منطقه اداری معمولاً دارای یک نمایشگاه بزرگ در طبقه همکف بوده و دفاتر اداری در طبقات اول به بعد قرار خواهند گرفت.
 • منطقه مجتمع بانک‌ها که به علت وجود تعداد بسیاری از بانک‌ها در آن به این نام شناخته می‌شود. امکان دسترسی به بانک‌ها، وجود دادگستری کیش، تأمین اجتماعی و… در این منطقه باعث شده تا به منظور خرید دفتر کار، واحد اداری و تجاری در کیش مورد استقبال افراد بیشتری قرار گیرد.
 • منطقه اداری بلوار امیرکبیر با ساختمان‌های بلند تا ۱۰ طبقه که اکثرا دارای کاربری اداری هستند. از مهم‌ترین ویژگی بلوار امیرکبیر، دسترسی مناسب و آسان به امکانات شهری را می‌توان نام برد.

۳. مساحت و متراژ دفتر کار

توجه به متراژ و مساحت دفتر کار بسته به فاکتور‌های مختلف باید مورد توجه خریدار قرار گیرد. پارامتر‌هایی مانند تعداد کارمندان، نوع کسب و کار، داشتن فعالیت‌های مختلف مانند نمایشگاه‌های داخلی و… در تعیین مساحت تأثیرگذار هستند. بر اساس ضوابط و قوانین تعریف شده در کیش نسبت به نوع فعالیت می‌توانید متراژ و مساحت دفتر کار خود را تعیین کنید. به عنوان مثال دفاتر اسناد رسمی باید مطابق با قوانین متراژ دفتر کار باید خریداری شود.

۴. امکانات دفتر کار

از آنجایی که دفاتر کار محلی برای انجام فعالیت‌های اقتصادی و تجاری شرکت‌ها و مؤسسه‌ها به شمار می‌رود در نتیجه امکانات آن نیز با منازل مسکونی متفاوت خواهد بود. برخی از این امکانات عبارت‌اند از:

 • وجود چند خط تلفن با شماره‌های متوالی
 • کابل کشی شبکه با هدف شبکه کردن سیستم‌های کامپیوتری
 • وجود فضایی به منظور بایگانی اسناد و مدارک با توجه به نوع فعالیت
 • در نظر گرفتن یک فضای کوچک برای آشپزخانه یا آبدار خانه
 • توجه به فضای محوطه اصلی و اتاق‌ها

از جمله نکات حائز اهمیت که در هنگام خرید دفتر کار باید به آن توجه داشته باشید، قرار گرفتن آن در طبقات پایینی است. در صورتی که دفتر اداری در طبقات بالاتر است از ایمنی و کارایی آسانسور اطمینان حاصل کنید.

خرید مغازه در کیش

همان طور که گفته شد، ضوابط و قوانین موجود در کیش موجب شده تا مشاغل مختلف با توجه به نوع کاربری که دارند از یکدیگر تفکیک شده و هر یک بر اساس برنامه‌ریزی دقیق و از قبل تعیین شده بر پایه طرح جامع شهری مدرن، به صورت مشخص در موقعیت‌های مکانی مختلف ایجاد شوند. از این رو خرید مغازه در کیش با خرید آن در مناطق شهر‌های دیگر کاملاً متفاوت است.

به عنوان مثال برای داشت یک ملک تجاری یا مغازه باید حتماً کاربری ملک تجاری بوده و در یکی از بازار‌ها واقع شده باشد. در مقابل فعالیت‌هایی مانند رستوران، آبمیوه و بستنی، فست فود‌ها و… دارای کاربری خدماتی هستند و نمی‌توانند در بازار‌های کیش مشغول به کار شوند. از طرفی با توجه به اینکه بازار‌ها و مراکز تجاری از جمله محل‌های رفت و آمد خریداران و گردشگران به حساب می‌آیند لازم است تا فضایی برای ارائه فعالیت‌های خدماتی نیز در نظر گرفته شود، از این رو معمولاً طبقات فوقانی پاسا‌ژ‌ها به رستوران‌ها و راهرو‌های عریض به کافی شاپ‌ها اختصاص داده می‌شود.

نکات مهم خرید مغازه در کیش

برای خرید مغازه در کیش لازم است تا نکاتی را در نظر داشته باشید. برخی از آن‌ها عبارت‌اند از:

۱. تعیین بودجه مورد نظر

اولین و مهم‌ترین نکته در هنگام خرید مغازه در کیش، تعیین بودجه مناسب برای خرید است. برای این کار لازم است تا از ویژگی‌های ملک‌های تجاری و مقدار قیمت‌های آن‌ها در مناطق تجاری مختلف کیش اطلاعات کافی داشته باشید.

۲. دریافت مشاوره از املاک معتبر در کیش

استفاده از اطلاعات و دانش یک مشاور املاک خوب و منصف موجب می‌شود تا شما با کمک تجربیات او بتوانید یک خرید مناسب داشته باشید. دفاتر مشاور املاک کیش مطابق با قوانین مناطق آزاد در شهر کیش فعالیت می‌کنند و به صورت مستمر تحت نظارت اتحادیه مشاورین املاک جزیره هستند. در صورتی که حقوق مشاور املاک توسط خریدار حفظ شده و احترام دریافت شود، مطمئناً یک تجربه لذت بخش از خرید مغازه در کیش خواهید داشت.

مشاورین املاک برادران نیکو با تکیه بر دانش، شناخت و تجربه چند ساله خود از موقعیت‌های تجاری و اداری کیش، بهترین و مناسب‌ترین راهکار‌ها را در جهت خرید مغازه در کیش می‌توانند ارائه دهند.

۳. شناسایی مراکز تجاری

با توجه به اینکه بر اساس قوانین طرح شهری کیش، خرید مغازه در کیش تنها در بازار‌های آن امکان‌پذیر است و به ندرت می‌توان ملکی با کاربری تجاری پیدا کرد، لازم است با توجه به میزان بودجه یک موقعیت مکانی مناسب برای خرید انتخاب شود. معمولاً بازار‌های کیش در بخش سیاحتی و گردشگری قرار گرفته‌اند، در نتیجه توصیه می‌شود در هنگام خرید مغازه، بازاری را انتخاب کنید که در کنار چند بازار دیگر باشد. در این حالت علاوه بر اینکه گردشگر و توریسم به سمت منطقه جذب می‌شود می‌توانید فروش مناسبی نیز داشته باشید.

ویژگی‌های مغازه مناسب در کیش

پس از آنکه تمامی نکات مهم درباره خرید مغازه در کیش را در نظر گرفتید، لازم است برای حفظ سرمایه و دارایی خود و به منظور دستیابی به اهداف مالی آینده، ویژگی‌های یک مغازه مناسب را نیز مورد توجه قرار دهید:

 • متراژ مغازه

مساحت و اندازه مغازه متناسب با نوع کاربری و فعالیت تعیین می‌شود. به عنوان مثال برای فروش لباس، مغازه‌ای با حداقل ۴۰ تا ۵۰ متر نیاز است. در نظر داشته باشید که مغازه‌های با متراژ کمتر به دلیل خرید و فروش آسان و سریع بیشتر مورد توجه خریداران قرار گرفته و از رشد قیمتی بهتری برخوردار هستند.

 • طبقه مغازه

طبقه‌ای که به عنوان محل قرارگیری مغازه است، از عوامل تأثیرگذار بر قیمت مغازه در کیش به شمار می‌رود. از آنجایی که معمولاً گردشگران و مسافران، شروع بازار گردی خود را از طبقه همکف دارند، مشخص می‌شود مغازه‌های این طبقه از لحاظ قیمت به نسبت سایر طبقات ارزشمند‌تر هستند. در حالت کلی طبقه قرارگیری مغازه با قیمت آن رابطه معکوس دارد. هرچه از سمت طبقه همکف به سمت طبقات بالاتر حرکت کنید، ارزش مغازه کمتر خواهد شد.

هرچند با توجه به اینکه مراکز تجاری جدید به صورت ترکیبی با مراکز تفریحی ساخته می‌شوند، می‌توان گفت با وجود امکانات تفریحی در طبقات سوم به بالا می‌توان شاهد مراجعه مسافرین و گردشگران در این طبقات نیز بوده و این خود عامل مهم و تأثیر‌گذار بر روی قیمت مغازه در کیش خواهد بود.

 • موقعیت مکانی مغازه در بازار

از مهم‌ترین فاکتور‌هایی که در هنگام خرید مغازه در کیش باید در نظر داشته باشید، موقعیت مکانی و محل قرارگیری آن در بازار است. قرار گرفتن در راهرو‌های اصلی، نزدیک بودن به درب‌های ورودی بازار، دو نبش بودن، نزدیکی به پله یا آسانسور و… از مواردی هستند که در تعیین ارزش و قیمت یک مغازه نقش دارند.

 • نوع سند و کاربری

دقت داشته باشید تا مغازه دارای کاربری تجاری باشد. در برخی موارد مغازه با کاربری خدماتی است که این موجب کاهش ارزش آن خواهد شد.

 • تعداد مغازه‌های موجود در راسته بازار
 • فاصله مغازه تا درب ورودی بازار
 • نمای بیرونی و ظاهری مغازه

بهترین منطقه برای خرید دفتر کار، واحد اداری و تجاری در کیش

با توجه به مطالب گفته شده، فاکتور‌های متعددی در تعیین بهترین منطقه برای خرید دفتر کاری، واحد اداری و تجاری در کیش تأثیرگذار هستند. میزان دسترسی عمومی و شهری به مراکز رفاهی، شهری، تفریحی و… از مهم‌ترین این پارامتر‌ها است. با توجه به این شرایط می‌توان گفت مجتمع بانک‌ها با توجه به قرار گرفتن بانک‌های متعدد، وجود بازار‌ها و… از بهترین مناطق برای خرید به شمار می‌رود که می‌توانید به منظور سرمایه‌گذاری یا انجام فعالیت‌های اقتصادی و تجاری انتخاب کرد.

نکات حقوقی مهم در هنگام تنظیم مبایعه نامه خرید دفتر کار، واحد اداری و تجاری در کیش

 • الزامی بودن حضور فروشنده در هنگام تنظیم قرارداد
 • حضور وکیل قانونی با وکالت نامه معتبر در صورت عدم حضور فروشنده همراه با استعلام وکالت نامه و قید در مبایعه نامه
 • مشاهده و مطالعه اصل سند مالکیت و نوع کاربری ملک
 • تطبیق مشخصات فروشنده و وکیل قانونی
 • قید کردن تعهدات مالی به صورت شفاف
 • دقت در درج روز حضور در دفترخانه به منظور انتقال سند مالکیت و شماره دفترخانه
 • دریافت رسید از پرداختی‌ها و اسناد مالی ارائه شده به فروشنده
 • استفاده از چک در پرداختی‌ها
 • درج وضعیت تحویل ملک و مشخص کردن زمان آن در مبایعه نامه
 • تعیین وجه التزام‌ها به درستی و درج در مبایعه نامه
 • قرار گرفتن اصل سند مالکیت نزد املاکی بعد از انعقاد مبایعه نامه و درج در آن
 • استعلام عوارض نوسازی و بیمه تأمین اجتماعی برای انتقال سند مالکیت توسط فروشنده
 • دریافت قرارداد پس از امضا مبایعه نامه از املاک

کلام آخر

شهر مدرن کیش با استفاده از امکانات پیشرفته و ساخت مراکز رفاهی، شهری، تجاری و تفریحی متعدد مورد توجه بسیاری از افراد از جمله گردشگران، سرمایه‌گذاران، فعالین اقتصادی و تجاری، شرکت‌ها و کسب و کار‌ها قرار گرفته است. با توجه به ویژگی‌های خاصی که برای فعالیت‌های تجاری و شروع به کار دفاتر اداری بر اساس ضوابط و قوانین منطقه آزاد دارد، باعث شده تا تعداد بسیاری از کسب و کار‌ها با خرید دفتر کار، واحد اداری و تجاری در کیش علاوه بر سرمایه‌گذاری به انجام فعالیت در آن بپردازند. از این رو لازم است تا برای داشتن یک واحد تجاری مناسب مانند مغازه یا دفتر اداری، نکاتی را مد نظر قرار دهید.