خرید «ویلا»

آخرین ویلاهای ثبت شده

استفاده از امکانات پیشرفته در جزیره زیبای کیش موجب شده تا این شهر به یکی از مدرن‌ترین شهر‌های ایران تبدیل شود. خرید ویلا در کیش با توجه به این موضوع می‌تواند بهترین گزینه برای سرمایه‌گذاری در جزیره به حساب آید. با توجه به ویژگی‌ها و مزایای مختلفی که کیش دارد از جمله هوای فوق‌العاده تمیز، آرامش، امنیت و… خرید و فروش ویلا در این منطقه دارای رونق مناسبی است.

معرفی جزیره کیش

جزیره کیش با توجه به موقعیت جغرافیایی و شرایط آب و هوایی که دارد به عنوان‌ی گزینه مناسب برای سرمایه‌گذاری به شمار می‌رود. علاوه بر این قرار گرفتن در محدوده آزاد تجاری موجب شده تا افراد بسیاری بخواهند از امکانات پیشرفته و جهانی در این شهر استفاده کنند.

کیش به عنوان یکی از شهر‌های مدرن و گردشگر‌پذیر ایران شناخته می‌شود که سالانه میلیون‌ها نفر از آن بازدید می‌کنند. قرارگیری آن در بخش‌هایی از بندر لنگه استان هرمزگان موجب شده تا در فصول سرد سال مانند پاییز و زمستان دارای آب و هوایی معتدل باشد.

از جمله ویژگی‌های و خصوصیات منحصر به فرد این منطقه مسکونی، تفریحی و تجاری، وجود اکسیژن خالص در فضای آن بدون کوچکترین ناخالصی است که باعث شده افراد بسیاری که مبتلا به بیماری‌های تنفسی هستند به این مکان مهاجرت کرده و همین امر تأثیر به سزایی در روند خرید ویلا در کیش داشته است.

وجود خط نوار ساحلی قابل سکونت و هم چنین محله‌های لوکس و مدرن دارای امکانات رفاهی، تفریحی و تجاری موجب شده است تا افراد از طریق خرید ویلا کیش به فکر سرمایه‌گذاری در این منطقه رو به رشد بیفتند. هرچند در محله‌ها، شهرک‌ها و مجتمع‌های مسکونی موجود در مناطق مختلف کیش می‌توان ویلا‌های متفاوت از لحاظ قیمت را تهیه کرد. افرادی که دارای بودجه کمتری هستند می‌توانند با خرید ویلا ارزان در کیش سرمایه خود را جهت خرید و فروش استفاده کنند.

دلایل خرید ویلا در کیش

تعداد بسیاری از صاحبان کسب و کار‌های مختلف غیر بومی، جزیره کیش را برای انجام امور اقتصادی خود انتخاب کرده‌اند که همین امر موجب افزایش روند ساخت و ساز در کیش شده است. به همین جهت خرید ویلا در کیش و ساخت و ساز خانه به عنوان یکی از شیوه‌های سرمایه‌گذاری در کیش شناخته می‌شود.

از جمله مواردی که سرمایه گذارن یا مشتریان خرید ویلا کیش به آن توجه می‌کنند، عبارتند از:

۱. متراژ سازه

زندگی در شهر‌های بزرگ و آپارتمان‌های کوچک موجب شده تا افراد برای سرمایه‌گذاری در جزیره کیش به دنبال خانه‌های با متراژ بیشتر و تعداد اتاق و پذیرایی بیشتر باشند. این کار باعث می‌شود تا علاوه بر استفاده از فضای مناسب داخل ساختمان بتوانند از لذت داشتن حیاط نیز بهره‌مند شوند. به همین علت بسیاری از سرمایه‌گذاران برای خرید ویلا در کیش این ویژگی را مورد توجه قرار می‌دهند.

۲. استقلال و آرامش

همه ما می‌دانیم زندگی در آپارتمان‌ها و مجتمع‌های مسکونی نیازمند به رعایت قوانین و مقررات خاص خود است، از این رو تعداد بسیاری از افراد نمی‌توانند با این موضوع کنار بیایند به همین دلیل به دنبال خانه‌های ویلایی هستند که بتوانند استقلال کافی داشته باشند.

از طرفی افراد به منظور فرار از شهر‌های بزرگ، ترافیم‌های سنگین و خیابان‌های شلوغ و پر سر و صدا به جزیره کیش مهاجرت می‌کنند. با توجه به اینکه وجود آرامش یکی از مشخصه‌های اصلی این منطقه به حساب می‌آید، از جمله نکاتی که رسمایه گذارن در انتخاب محل سکونت به آن توجه می‌کنند، داشتن آرامش است.

زندگی در یک شهر مدرن با کلیه امکانات پیشرفته رفاهی، تجاری و تفریحی مانند کیش موجب می‌شود تا خانه‌های ویلایی بیشتر مورد استقبال برای خرید و فروش قرار گیرند.

۳. محدود بودن مناطق ویلایی در کیش

وجود تعداد کمی از مناطق با قابلیت ویلایی بودن در کیش موجب شده سرمایه‌گذاران به سمت خرید ویلا در کیش روی آورده و رونق اقتصادی را در بازار املاک و مستغلات این منطقه ایجاد کنند.

خرید ویلا در کیش از چه طریق امکان‌پذیر است؟

نکته حائز اهمیت درباره جزیره کیش، آینده نگری و چشم‌اندازی است که در بعد شهرسازی به آن پرداخته شده است. با توجه به این موضوع و مدرن بودن شهر کیش می‌توان گفت این منطقه برای کاربری‌های مختلف از جمله سکونت، تجارت و گردشگری انتخاب و در حال توسعه است.

برای اینکه بتوانید در خرید ویلا کیش انتخاب مناسبی داشته باشید و سرمایه خود را هدر نداده باشید لازم است در مرحله نخست، به کسب اطلاعات درباره بهترین محله‌ها و مجتمع‌های مسکونی بپردازید. در انتخاب محله نیز باید به مواردی مانند بافت آن، میزان دسترسی به امکانات رفاهی شهری، بازار‌ها، مراکز تفریحی و تجاری و… دقت داشته باشید.

هر قسمت از جزیره دارای ویژگی‌های خاص خود است که موجب می‌شود افراد با توجه به میزان بودجه و سلیقه‌ای که دارد، اقدام به خرید ویلا در کیش کند. برای این کار لازم است تا به مشاورین املاک نامدار در این زمینه مراجعه کرده و از آن‌ها کمک بخواهید.

از مهم‌ترین وظایف مشاورین املاک کیش، ارائه ویلا‌های مختلف با شرایط متنوع است تا تمامی کسانی که قصد مهاجرت، سرمایه‌گذاری و سکونت در این منطقه را دارند بتوانند خرید مناسبی داشته باشند.

معرفی بهترین محله‌ها، مجتمع‌ها و ویلا‌های کیش

۱. پروژه دامون کیش

یکی از پروژه‌های ساخت و ساز در شهر کیش که به صورت ترکیبی از برج و ویلا است، مجتمع‌های مسکونی دامون هستند که با توجه به ویژگی‌هایی که دارند، طرفداران زیادی را به سمت خود جذب کرده‌اند. ویلا‌های دامون ساحلی کیش، دامون کیش ایر و… از جمله مجتمع‌های این پروژه هستند که بر اساس بودجه و سلایق مختلف ساخته شده‌اند.

برخی از ویژگی‌های پروژه دامون کیش عبارتند از:

 • طراحی بدون پرتی ویلا‌ها
 • به کار بردن بهترین و مرغوب‌ترین مصالح و مواد اولیه سازگار با شرایط آب و هوایی کیش
 • استحکام و دوام بالا سازه‌ها

۲. شهرک صدف

وجود امکانات متعدد رفاهی و شهری مانند بازار‌ها، سینما، داروخانه، انواع فروشگاه‌ها و… در شهرک صدف موجب شده تا به عنوان یک منطقه مناسب برای سکونت در کیش شناخته شود. دسترسی آسان به مرکز شهر و ندشتن فاصله زیاد با نوار ساحلی جزیره موجب شده تا دید و منظره خوبی را برای خانه‌های ویلایی ایجاد کند.

همان طور که می‌دانید از اولویت‌های خریداران و سرمایه‌گذاران برای خرید ویلا در کیش رو به دریا، نزدیکی به ساحل، داشتن منظره رو به دریا است. اگر شما هم می‌خواهید خانه‌ای با دید خلیج فارس داشته باشید، خرید ویلا در شهرک صدف بهترین انتخاب است.

۳. شهرک میرمهنا

هرچند بافت مسکونی این منطقه قدیمی و بومی نشین است، از امکانات رفاهی مناسبی برخوردار است. نزدیکی به مرکز شهر و مراکز تفریحی و تجاری موجب شده تا افراد علاقه‌مند به بافت‌های قدیمی، سرمایه خود را با خرید ویلا در این منطقه صرف کنند. اگر به دنبال خرید ویلا ارزان در کیش هستید می‌توانید نسبت به خرید آن در این شهرک اقدام کنید.

بهترین فصل خرید ویلا در کیش

یکی از مهم‌ترین مواردی که در تعیین زمان مناسب برای خرید ویلا کیش باید در نظر گرفته شود، تأمین بودجه و فرد سرمایه‌گذار از لحاظ مالی است. بین فصول سال، تابستان و زمستان از بهترین زمان‌ها برای خرید ویلا در کیش به حساب می‌آیند.

فاکتور‌های متعددی در تعیین این زمان‌ها نقش دارند که می‌توان به صورت زیر بیان کرد:

 1. تابستان به علت افزایش میزان گردشگری در جزیره
 2. زمستان به علت شرایط آب و هوایی معتدل و مطبوع

نکات کلیدی خرید ویلا در کیش

 • برنامه‌ریزی مالی و تعیین میزان بودجه جهت خرید ویلا
 • انتخاب مشاور املاک آگاه با میزان شناخت بالا به مناطق مختلف کیش
 • تنظیم قرارداد خرید معتبر
 • توجه به نوع کاربری ملک با عنوان ویلایی
 • مشاهده اسناد مالکیت
 • دریافت رسید بابت اسناد مالی پرداخت شده به فروشنده
 • مشخص کردن و شفاف‌سازی تمامی تعهدات طرفین
 • حضور شخص فروشنده در هنگام تنظیم قرارداد و انجام معامله

قیمت خرید ویلا کیش

از آنجایی که تعداد خانه‌های ویلایی موجود در جزیره محدود است، همه افراد نمی‌توانند نسبت به خرید و فروش آن‌ها اقدام کنند. عوامل مختلفی در تعیین قیمت ویلا تأثیر دارند که شامل موارد زیر می‌شوند:

 • نوع منطقه و موقعیت مکانی
 • متراژ زمین ویلایی
 • دسترسی به امکانات رفاهی، تفریحی و تجاری
 • متریال و مصالح به کار رفته در ساخت ویلا
 • متراژ زیر بنای مفید
 • امکان دسترسی به ساحل، چشم انداز و دید ویلا

با توجه به فاکتور‌های گفته شده، قیمت ویلا‌ها معمولاً از یک و نیم تا هفت میلیارد تومان تعیین می‌شود. سال ساخت ویلا از مهم‌ترین پارامتر‌های تأثیر‌گذار در قیمت ویلا است. هرچه ویلا قدیمی‌تر باشد، قیمت آن نیز کمتر خواهد شد.

کلام آخر

خرید ویلا در کیش با توجه به موقعیت جغرافیایی و روند رو به رشد پیشرفت در آن، مورد توجه تعداد بسیاری از سرمایه‌گذاران قرار گرفته است. ویژگی‌های منحصر به فرد شهر کیش از جمله نظم، آرامش، امنیت، هوای پاک و… موجب شده تا ساخت و ساز از بهترین شیوه‌های سرمایه‌گذاری در منطقه به حساب آید. از مهم‌ترین نکات در هنگام خرید ویلا کیش، توجه به سازه، تأسیسات به کار رفته در ساخت و ویژگی‌های فنی آن علاوه بر ظاهر و زیبایی ساختمان است. برای آنکه بتوانید یک انتخاب متناسب با بودجه و سلیقه خود داشته باشید می‌توانید از مشاورین امکلاک معتبر و نامدار در کیش، کمک بخواهید.