معرفی جاذبه های دیدنی کیش

بی نظیرترین و معروف ترین جاذبه های توریستی کیش را در این گزارش شناخته و سفری منحصربه فرد داشته باشید.

به گزارش حوزه میراث و گردشگری  گروه فرهنگی باشگاه خبرنگاران جوان، جزیره کیش با جاذبه های توریستی خود امروزه به یکی از معروف ترین انتخاب ها برای گردشگران تبدیل شده است.بهترین ماه های سال برای سفر به جزیره کیش هم آبان تا فروردین است، چرا که این جزیره آب و هوای بسیار گرمی دارد و شاید برای همه خوشایند نباشد.  اگر شما هم قصد سفر به این جزیره بی نظیر را دارید  این گزارش را تا انتها بخوانید.

 

نگاهی به جذاب ترین مکان های دیدنی کیش

  • ساحل مرجانی کیش

وجود مرجان های زیبا در این ساحل آن را به قطب توریستی کیش تبدیل کرده است.  ساحل مرجانی در قسمت شرق کیش قرار دارد.

از ویژگی های جذاب این ساحل پوشانده شدن مسیر با درخت است که موجب شده تا محیطی بسیار دلنشین برای افراد پیاده به وجود آورد.

  • جزیره هندورابی

جزیره ای به مساحت ۲۳ کیلومترمربع  که ارتفاعش از سطح دریا تقریبا ۲۹ متر است.

از نکات شگفت انگیز درمورد جزیره هندورابی  وجود روستایی به همین اسم در قلب آن است که در قرن پانزدهم میلادی  در اختیار پرتغالی ها بوده است.  در آن زمان هم به عنوان پایگاه تجاری و نظامی استفاده می شد.

امروزه بازدید از از بقایای این روستا برای توریست ها جالب توجه است.

  • شهر باستانی حریره

قدمت تاریخی این شهر باستانی به قرن هشتم هجری برمی گردد که در قسمت شمالی و مرکزی جزیره قرار دارد. خرابه های موجود باقی مانده از این شهر قدیمی تاریخی آن را جزو مکان های دیدنی کیش تبدیل کرده است.

 

 


  • کشتی یونانی کیش

از جاذبه های تفریحی کیش می توان به کشتی یونانی اشاره کرد که در سال ۱۹۹۶ در این جزیره لنگر انداخته و هم چنان پا برجاست. کشتی ساخت کشور بریتانیا بوده و پس از لنگر انداختن  به هیچ وجه امکان نجات آن نبوده است.

 

  • کشتی های تفریحی کیش

از هیجان های سفر به کیش امکان کشتی سواری در دل خلیج فارس است. کشتی های شبانه در کیش از ساعت ۹ شب تا ۱ بامداد  به همراه شام و موسیقی زنده و جنگ های شادی پذیرای مسافران و مهمانان هستند.

 

  • پارک آبی اوشن

جزو بزرگ ترین پارک های آبی ایران به شمار می رود که علاوه بر داشتن رایدهای گوناگون تند، آرام و ترسناک دارای استخر و جکوزی هم هست. هم چنین در این مکان منحصربه فرد رستوران ها و فروشگاه های بی نظیری نیز وجود دارد که برای مسافران و توریست ها جذاب است.

 

  • پارک دلفین های کیش

در ابتدای ورود به پارک دلفین ها در جزیره کیش, باغ پرندگان را با ۵۰ گونه  مختلف پرنده مشاهده خواهید کرد. در بخشی دیگر از پارک آکواریوم, آب شور وجود دارد که می توانید از آن بازدید کنید. در سفر به کیش و بازدید از پارک دلفین ها از تماشای نمایش دلفین ها و کلاسیک شو آن لذت خواهید برد.

 

  • شهر زیر زمینی کاریز

کاریز یا قنات از ابداعات خارق العاده ایرانیان باستان برای رفع کم آبی و استفاده از آب بوده است. کاریز کیش هم یکی از قنات های دو هزار و پانصد ساله با تونل هایی بیش از پنج مایل است.  با وجود این تونل ها امکان مشاهده کاریز برای توریست ها وجود دارد.

 


 


  • آب انبار دو گنبد و پنج بادگیر کیش

آب انبار یکی از قدیمی ترین ترفند های ذخیره آب در ایران و به ویژه مناطق گرم و خشک است.  آب انبار این جزیره هم به عنوان یک مکان دیدنی در سال ۱۳۷۱ با پنج بادگیر و الهام از آب انبار شهر یزد ساخته شده است. اما با پیشرفت و توسعه جزیره,کاربری بنا از اهمیت اولیه خود افتاد و امروزه فقط به عنوان یکی از مکان های دیدنی کیش پذیرای مسافران است.

 

به بحث وارد شوید